Palackého 886
Polná 58813

Nepotřebujete už septik?Vybudovali u vás v obci kanalizaci a vy už nepotřebujete septik? Nebo máte sklep, který je umístěný vedle domu, a který už nepoužíváte?

Přeměňte je na nádrž na dešťovou vodu, která se dá využívat např. pro zalévání zahrady nebo splachování záchodu. Přinese vám to nemalé úspory a z vašeho pozemku navíc mohou zmizet nevkusně vypadající barely na užitkovou vodu.

Jak na to? Stačí, když septik či sklep necháte vyvložkovat hydroizolační fólií, čímž bude zaručena 100% nepropustnost nádrže. Následují úpravy, které zvládne každý šikovný kutil: Vodu odvedete ze střechy a septik napojíte na zavlažovací systém nebo rozvody.


Komentáře


 • 11. 3. 2018 22:32
  Marek Šafář
  Izolace starého septiku

  Dobrý den,

  mám na pozemku starý septik, cca 40let, přes který byl původní dům napojen na kanalizaci. Rád bych septik v rámci novostavby rodinného domu vyčistil, zaizoloval a využil na dešťovou vodu - využití i na splachování a praní.

  Septik se nachází na pozemku v Hradci Králové, ulice U Myslivny. V tuto chvíli je v něm cca 80cm vody a kalu. Rozměr odhaduji na 4x2x1,7m. Je k němu bezproblémový přístup.

  Mohl bych poprosit o zavolání a případnou kalkulaci izolace? Stačí odhad.

  Děkuji, Marek Šafář (725358384)


 • 25. 9. 2018 15:09
  Milan Tlučhoř
  Izolace nepouzivane stare zumpy jako zasoba v

  Dobry den
  Vlastnim u domu umistenou betonovou zumpu o rozmerech cca š2,2 x d5 x v1,8, kterou bych po oizolovani pouzil jako zasobnik vody pro WC a pro zalevani zahradky. Vodu budu odebirat z rovne, 100m2 plochy. Pripojeni udelam sam.
  Pouze je treba do steny zumpy a domu zhotovit otvory pro privod el. kabelu a vytlak z ponorneho cerpadla.
  Zumpa ma otvor s vikem cca 40 x 40 cm.
  Prosim o informaci o cene zaizolovani jmenovane zumpy.

  Dekuji za odpoved.

  Milan Tlučhoř


 • 16. 4. 2021 7:02
  Václav Provazník
  nepropustnost-nerozpustnost

  Raději nepropustný než nerozpustný. V "nepotřebujete septik" bych nahradil ... viz název. S pozdravem, VAP


 • 13. 5. 2023 21:54
  Ivo Dostál
  IZOLACE STARÉHO SEPTIKU

  Dobrý den,
  potřebuji odizolovat stávající septik-uveden do provozu v roce 1972. Dnes jsme napojeni na čističku odpadních vod a septik je vyčištěný a mám do něho svedenou dešťovou vodu. Problém je v tom, že tento septik neudrží vodu, navíc v horní části, která byla nad hladinou je oprýskaná stěna. Bude potřeba asi opravit "SPRAVBETONEM"
  Rozměry : délka 4,166 m, šířka 1,555 m výška 2,117m.
  Počítám s tím, že septik bude zaplněn minimálně do výšky 1,2 m. Pokud bych uzavřel odtok, který je sveden do potoka, tak
  bychom ho mohli naplnit i výce.
  Vodu používám na zahradu a doplnění jezírka.


 • 29. 1. 2024 11:24
  Lubomír Raditsch
  Hydroizolace septiku

  Dobrý den,
  potřeboval bych odizolovat stávající starší (40 let) betonový septik. Jsme napojeni na kanalizaci. Septik je vyčištěný a mám do něho svedenou dešťovou vodu. Problém je, že septik neudrží vodu.
  Rozměry (přibližné) : délka 7,20 m, šířka 2,20 m výška 2,00 m.
  Septik bude naplněn maximálně do výšky 1,00 m, podle výšky přítokové roury. Všechny rozměry jsou zatím přibližné, liší se jenom v jednotkách centimetrů. Prosím o zaslání orientační kalkulace.
  S pozdravem
  Lubomír Raditsch


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů