Palackého 886
Polná 58813

Jak na vlhký sklep?Drží se ve vašem sklepě vlhkost, plíseň anebo se v něm občas objeví voda a vy ho proto nemůžete účelně využívat? Poradíme vám 2 způsoby, jak to vyřešit.

1. Odkopání obvodových stěn

Jak to probíhá? Nejprve je potřeba odkopat obvodové stěny domu až pod základovou desku. Následně se provede svislá hydroizolace stěn a k základům se umístí drenážní trubky, které odvádí spodní vodu od domu, nejlépe do kanalizačního systému. Potom se ke stěnám přiloží nopová fólie, kterou můžete doplnit i tvrzenou tepelnou izolací a zpětně dosypat štěrkem.

Výhody: Spodní voda přestane do domu prosakovat a váš sklep postupně vyschne. Co je ale nejdůležitější: jde o trvalé odstranění vlhkosti ve sklepě a nejen tam. Díky odkopání se zbavíte problémů se spodní vodou v celém domě.

Nevýhody: Čeká vás poměrně velká stavební akce. Navíc u některých staveb, jako jsou třeba řadovky, se jednotlivý dům odkopat nedá.

2. Obložení sklepa hydroizolací

Jak to probíhá? Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.

Výhody: Aniž byste se pustili do velkých stavebních úprav, vlhkost ve sklepě vás přestane trápit. Velmi rychle získáte suchou místnost vhodnou např. ke skladování surovin.

Nevýhody: Nevyřešíte podstatu problému. Spodní voda tedy bude pronikat pod váš sklep tak, jako dřív. Fólie ji pouze zastaví, ale neodstraní.


Komentáře


 • 10. 5. 2017 20:41
  Jiří Lichý
  Po deštích ve sklepě je voda

  Dobrý den .
  Obracím se na Vás o radu jako na odborníka. Bydlíme ve 12 poschoďovém paneláku o 72 bytových jednotkách a po silnějších deštích se v jedné částí sklepa objeví voda Dům je spojen s dalším panelovým domem. Chtěl bych Vás požádat o radu co by se podle Vašeho názoru mělo provést ,abychom průsakům zabránili. Přečetl jsem Váš článek a pozastavil jsem se nad větou ,že u některých staveb, jako jsou třeba řádovky , se jednotlivý dům odkopat nedá. Předem Vám děkuji za odpověď.Lichý


 • 1. 12. 2020 20:45
  František Lüftner
  Hydroizolace sklepa

  Dobrý den. Potřeboval bych hydroizolaci sklepa. Cenovou nabídku a možnosti provedení. Děkuji Lüftner tel. 606 734 112


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů