Palackého 886
Polná 58813

Nebojte se plochých střechDatum konání:
9.5.2017

Chcete více místa k bydlení? Přejete si šetřit svoje peníze? Trávíte rádi čas na terase či zahradě, ale nemáte k tomu odpovídající prostory? Spojte příjemné s užitečným a pořiďte si plochou střechu.

I v dnešní době se stále můžeme setkat s jistou nedůvěrou k plochým střechám. Problém se týká především zatékání vody do střechy. Důvodem je nekvalitní materiál a neodborná izolace. V současné době je však úroveň technologických postupů a použitých materiálů vysoká a proto není třeba se plochých střech obávat.

254.jpg 667.jpg 254.jpg 254.jpg

Kvalitní hydroizolace jako základ

Hydroizolace, jakožto horní vrstva střešní konstrukce je alfou a omegou kvalitní ploché střechy. Základem nepropustné střechy je nejen materiál, ale hlavně odborná montáž. Nejčastěji se k izolaci střechy používají PVC fólie, asfaltové pásy či plechy.

Jedním z nejkvalitnějších materiálů jsou hydroizolační fólie z měkčeného PVC. Tyto fólie mají dlouhou životnost a výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti, jsou dobře tvarovatelné, snesou UV záření a odolají kyselým dešťům. Výhodou je také možnost jejich zpracování i za méně příznivých klimatických podmínek. Dalším kladem fólií je způsob provedení pouze v jedné vrstvě, která plně nahrazuje vícevrstvé soustavy z asfaltových pásů.

Profesionální montáž

Montáž PVC fólií vyžaduje profesionální práci zkušených izolatérů. Jakákoliv nepřesnost či netěsnost může znamenat zatékání vody do střechy. Odbornou práci vyžadují i doplňkové práce jako je montáž viplanylových klempířských prvků. Proto se vyplatí připlatit si a svěřit střechu do rukou zkušeným profesionálům.

Plochou střechu vybudujete jednodušeji, rychleji a ještě na ní ušetříte.

Protože k ploché střeše není nutná konstrukce krovu, zabere vám realizace střechy kratší čas. Peníze šetříte proto, že plochá střecha vytváří minimální povrch, proto střešního materiálu použijete menší množství než při budování střechy šikmé.

Větší prostor k bydlení

O prostoru, jež lze vyžit pro obytnou plochu obydlí rozhoduje i střecha. Více místa k bydlení vám přinese rozhodně plochá střecha. S plochou střechou nebudete mít v podkroví špatně využitelný nízký prostor u spodního okraje střechy.

Zelená střecha jako okrasa, ale i úspora energie

Při dodržení konstrukčních požadavků si můžete na ploché střeše vytvořit tzv. zelenou střechu, která slouží k relaxaci nebo vám vynahradí zahrádku vedle domu. Vegetační souvrství zelené střechy poskytuje dodatečnou ochranu hydroizolace před mechanickým poškozením, větrem, krupobitím nebo nebezpečným UV zářením, ale také brání akumulaci velkého množství tepla ve střešní konstrukci a tím výrazně prodlužuje životnost celé střechy. Zároveň zelená střecha působí jako aktivní tepelná izolace domu a zajišťuje tepelnou stálost domu tím, že účinně reguluje extrémní teplotní výkyvy během roku. Ušetříte tím v zimě za topení a naopak v létě za klimatizaci. Navíc zelená střecha působí jako prostor pro zadržení dešťové vody. V neposlední řadě takováto střecha oživí okolní zástavbu.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů