Palackého 886
Polná 58813

Jak na vlhký sklep?Drží se ve vašem sklepě vlhkost, plíseň anebo se v něm občas objeví voda a vy ho proto nemůžete účelně využívat? Poradíme vám 2 způsoby, jak to vyřešit.

1. Odkopání obvodových stěn

Jak to probíhá? Nejprve je potřeba odkopat obvodové stěny domu až pod základovou desku. Následně se provede svislá hydroizolace stěn a k základům se umístí drenážní trubky, které odvádí spodní vodu od domu, nejlépe do kanalizačního systému. Potom se ke stěnám přiloží nopová fólie, kterou můžete doplnit i tvrzenou tepelnou izolací a zpětně dosypat štěrkem.

Výhody: Spodní voda přestane do domu prosakovat a váš sklep postupně vyschne. Co je ale nejdůležitější: jde o trvalé odstranění vlhkosti ve sklepě a nejen tam. Díky odkopání se zbavíte problémů se spodní vodou v celém domě.

Nevýhody: Čeká vás poměrně velká stavební akce. Navíc u některých staveb, jako jsou třeba řadovky, se jednotlivý dům odkopat nedá.

2. Obložení sklepa hydroizolací

Jak to probíhá? Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.

Výhody: Aniž byste se pustili do velkých stavebních úprav, vlhkost ve sklepě vás přestane trápit. Velmi rychle získáte suchou místnost vhodnou např. ke skladování surovin.

Nevýhody: Nevyřešíte podstatu problému. Spodní voda tedy bude pronikat pod váš sklep tak, jako dřív. Fólie ji pouze zastaví, ale neodstraní.


Komentáře

Přidat komentář
 • 10. 5. 2017 20:41
  Jiří Lichý
  Po deštích ve sklepě je voda

  Dobrý den .
  Obracím se na Vás o radu jako na odborníka. Bydlíme ve 12 poschoďovém paneláku o 72 bytových jednotkách a po silnějších deštích se v jedné částí sklepa objeví voda Dům je spojen s dalším panelovým domem. Chtěl bych Vás požádat o radu co by se podle Vašeho názoru mělo provést ,abychom průsakům zabránili. Přečetl jsem Váš článek a pozastavil jsem se nad větou ,že u některých staveb, jako jsou třeba řádovky , se jednotlivý dům odkopat nedá. Předem Vám děkuji za odpověď.Lichý


 • 1. 12. 2020 20:45
  František Lüftner
  Hydroizolace sklepa

  Dobrý den. Potřeboval bych hydroizolaci sklepa. Cenovou nabídku a možnosti provedení. Děkuji Lüftner tel. 606 734 112


 • 3. 1. 2022 20:55
  Monika Thérová
  Spodní voda ve sklepě

  Dobrý den. Je tohle velký problém že mi poteče voda pod dům ? Vždyť tam by to nemělo nic vadit přece. Máme 80 let starou chatu, ve svahu, nedokážu si představit kopat 2metry pod zem, navíc nevím, jestli neporuším staré základy. Děkuji za odpověď.

  Nevyřešíte podstatu problému. Spodní voda tedy bude pronikat pod váš sklep tak, jako dřív. Fólie ji pouze zastaví, ale neodstraní.


 • 11. 7. 2022 11:46
  Jana Lukášková
  Hydroizolace sklepniho bytu

  Prosím o radu, po velkých deštích mám sklep plný vody. Zřejmě je někde problém v izolaci a zároveň špatně udělaný okapový odtok do kanalizace.
  Ráda bych využila Vašich služeb s odstraněním problému.
  Dekuji za odpověď
  Jana Lukášková


 • 7. 8. 2023 9:46
  Eva
  sklep-vlhkost

  ...chtěla bych vědět, jak to udělat, aby byly suché i podlahy ve sklepě, kde je silná vlhkost, tak abych tam mohla skladovat Pelety na vytápění-ty musí být v suchu-děkuji


 • 15. 7. 2024 8:50
  Miroslav Řeháček
  Vlhký sklep

  Dobrý den v loni nám odizolovavaly z venku sklepy a jsou furt vlhké i občas tam stojí voda děkuji Řeháček


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů